The RockSet - O NÁS - World ROXETTE Tribute Band

Přejít na obsah
THE ROCKSET
JAK TO VŠECHNO ZAČALO
The RockSet je Zuza, Ondra, Petr, Lucka, Pepa, Pavel, Zdeněk a Jirka ...a samozřejmě Novas v roli minimálně dalších "x" lidí, vše jistící mimo pódium ;o)
Naše základní sestava zůstává i po 8 letech stálá - záměr, cesta i naše spojení se nakonec ukázalo být správné a stále rostoucí zájem o naše vystoupení je toho důkazem. To ale nebylo na začátku samo sebou...

Zuza, jako sólová zpěvačka a frontmanka různých hudebních uskupení, měla neustále tah k novým projektům a nerada zůstává ve stojatých vodách.
V roce 2008 začali přicházet někteří přátelé a fanoušci s otázkou: "Proč nezpíváš nějaký songy od Roxette? Vždyť tak skoro vypadáš, zpíváš podobným stylem a vůbec jsi takovej podobnej typ?!" Když se pak podobné dotazy začali množit, nebylo divu, že nakonec této myšlence podlehla.
Z počátku neměla moc chutí vrhat se do žánru tzv. revivalu, který měl v Česku v té době poměrně problematickou pozici. Nakonec se na jaře 2009, po téměř ročním váhání, nerozhodla "zpívat songy od Roxette", ale založit rovnou celou kompletní kapelu vzdávající hold jedné ze švédských legend světové popmusic - ROXETTE!

Studio - duben 2009

...focení před startem ;o)


JE TO O LIDECH
V květnu 2009 se podařilo hned na první pokus seskupit partu výborných profesionálních hudebníků, kteří mají celoživotní zkušenosti i z jiných známých hudebních formací a ze spolupráce s mnohými předními hudebními osobnostmi v Čechách i v zahraničí.
 
Zuza vybírala mezi tehdejšími kolegy, s nimiž se potkávala při různých akcích a s mnohými z nich do té doby ani společně na pódiu nestála. Intuice ale byla správná a jak šel čas, ukázalo se, že měla šťastnou ruku.
A tak vznikl základ kapely ve složení - zpěv (Zuza Nová), zpěv a kytara (Ondra Gorčík), sólo kytara (Petr Slabý), basa (Lucka Kinská) a bicí (Pavel Šafařík). Zhruba o dva měsíce později, s příchodem klávesisty (Martin Otruba), se kapela stala kompletní.
Během naší dosavadní existence kapelu posílilo nebo jí postupně prošlo ještě několik dalších muzikantů, kteří se alternovali či si námi zahostovali. Někteří pokračovali jinou, svojí cestou, někteří s námi zůstali. Sólo kytaru si postupně s Petrem zaalternovali Zdeněk Šulc, Jarda Velek a Honza Horkel. O klávesy se téměř sedm let dělil s Martinem Pepa Bárta a na nějaký čas zpěvy podpořila i vokalistka Jana Bártová. Basu si od roku 2011 střídá Lucka s Jirkou Wiesenbergem a jako další bubeník nás v roce 2013 posílil Zdeněk Pospíšil.

Současná sestava se tedy od té původní příliš neliší:
ZUZA NOVÁ
zpěv
ONDRA GORČÍKzpěv / kytary /alt. sólo kytara
PETR SLABÝsólo kytara / vokál
PEPA BÁRTAklávesy / saxofon / vokál
LUCKA KINSKÁ
basová kytara
JIRKA WIESENBERG
basová kytara
PAVEL "Šáfa" ŠAFAŘÍK
bící
ZDENĚK "Pospa" POSPÍŠIL
bící
PAVEL "Novas" NOVÝzvuk / technika
Umění a invence muzikantů je samozřejmě nesmírně důležitá pro fungování opravdu dobré formace, která má publiku co nabídnout. Ale skutečnou profesionalitu, úspěch a životaschopnost kapely, jak jsme se v průběhu let přesvědčili, tvoří především nadšení, investovaná energie a ve velké míře i vztahy všech členů. A to se povětšinou stále daří! ;o)
NAŠE CESTA
Získali jsme uznání a vynikající pověst pro vysokou úrověň, dynamičnost a svůj jedinečný přístup k interpretaci repertoáru a poctě kapely ROXETTE. Naše působení je od samého počátku existence kapely chrakterizováno velkou dávkou přirozenosti, vlastní invence, energie a radosti, která se spolehlivě přenáší na publikum. I díky tomu anebo právě proto není naše produkce, i přes vizuální podobnost originálu, vnímána jako imitace, ale naopak svou přesvědčivostí a přirozeností získáváme příznivce nejen z řad Rox-fans.
Samozřejmě se snažíme předložit publiku původní repertoár Roxette v co nejvěrnější podobě, ale neinterpretujeme ho jen mechanicky. Vnášíme do něj i kus vlastní osobitosti a zároveň s jejich hudbou souzníme. Jen tak lze vzdát poctu tvůrci a jen tak se lze ucházet o přízeň fanoušků.

...


BUĎTE VE SPOJENÍ ;o)


© The RockSet 2017
Návrat na obsah